protruyuvachi-zaxistniki-vrozhayuКожна людина, хоч раз займався вирощуванням картоплі, на власному досвіді знає, наскільки це трудомісткий процес. Тому, коли коренеплоди зібрані і закладені в місця зберігання так хочеться бути впевненим, що вони пролежать до весни і не зіпсуються. Отже, в чому секрет тривалого зберігання картоплі?

На лежкість картоплі впливають абсолютно всі фактори, супутні його вирощування, починаючи від етапу посадки і закінчуючи збором врожаю з наступним правильним зберіганням. На багато речей ми не в змозі вплинути. Це можуть бути невідповідні погодні умови (занадто м’яка зима, заморозки пізньою весною, холодне дощове літо) або, наприклад, непридатний грунт. Але в іншому відповідальність лежить повністю на нас.

1. Перш ніж висаджувати картоплю, необхідно купити протруйник насіння, наприклад «Антихрущ». Вийнявши картоплю з погреба потрібно обробити бульби засобом, попередньо уважно вивчивши інструкцію, що додається. Недооцінювати передпосадкової обробку не варто, адже вона дозволяє не тільки вбити зачаїлися комах, але і запобіжить їх подальше безконтрольне розмноження в городі. Завдяки особливому складу протруйника насіння підвищується імунітет картоплі, запобігаючи на етапі формування нового врожаю розвиток інших хвороб.

2. Під час літнього догляду за картоплею необхідно не тільки боротися з колорадським жуком, для чого ідеально підходить «Антихрущ», але також робити своєчасні підгодівлі добривами, особливо калійними. Достатня кількість KCl зміцнює рослина, що значно подовжує його здатність не псуватися під час зимового зберігання до весни.

3. Під час збору врожаю потрібно намагатися якомога дбайливіше збирати бульби, намагаючись не травмувати картоплю. Потрібно пам’ятати, що через кожен поріз, ранку, потертість можна занести інфекцію, яка призведе до подальшої псування врожаю. Перш ніж укладати в мішки для транспортування бажано дати можливість бульб протряхнуть на дві години.

4. Перед закладанням на місце зберігання потрібно дати картоплі тиждень-два вилежатися, просохнути. Потім необхідно відсортувати: все, що має найменші ознаки не зажили пошкоджень на тривале зберігання не відкладати.

5. Місце, де буде лежати картоплю необхідно добре просушити, провести попереднє знезараження, наприклад, вапном.

6. Коли будете все закладати в льох або інше місце, бажано, щоб урожай лежав не в одній купі, яку дуже важко проконтролювати на предмет зараження гниллю, міллю та іншими хворобами, а розкласти картопля в спеціальні ящики на ніжках, щоб був простір для природної вентиляції овочів.

7. Взимку час від часу потрібно перебирати і видаляти зіпсовані загноїлися екземпляри.

8. У місці зберігання необхідно витримувати стабільну холодну температуру в діапазоні від 2°С до 5°С. Різке підвищення температури призводить до того, що картопля починає достроково проростати, стаючи непридатним для вживання.

9. І завершуючи коло, перед наступною посадкою потрібно не забути обробити добре зберігся завдяки вашим турботам картопля завчасно купленим протравлювачем насіння від шкідників, щоб отримати до наступного року новий відмінний урожай.

Високоякісні та надійні протруювачі можна придбати тут, а першому агромаркеті України!

.